LKD Gezegeni Planet

lkd-logoGeçtiğimiz (25-08-2016) perşembe günü ve cuma öğlen vaktine kadar. LKD.org.tr ve *.linux.org.tr  alanlarına ait ns ler yanıt vermiyordu.  Durumdan Mustafa AKGÜL hocamıza haber verip bilgilendirdim. Durum düzeltildi. Daha sonra Fortran bana http://gezegen.linux.org.tr adresinin çalışmadığını söyledi. Siteyi inceledim önce Dns nin yanlış yapılandırıldığını düşündüm. Sitede Wordpress kodlarının ne işi vardı?  Çünkü http://gezegen.linux.org.tr daha önceleri yani benim  linux ile tanıştığım 2003 yılından beri http://www.planetplanet.org/ ile yayın yapıyordu.  Lakin durum farklı altyapı olarak wordpress ve feedwordpress plugin kullanılarak hazırlanmış. Wordpress kullanılmasından dolayı veya eklenen Rss beslemelerinin kategorilerine dikkat edilmemiş. Acele ile hazırlanmış hissi veriyor.

Örnek olarak ÖTV Yazısı

otv

Bende aynı şekilde wordpress kullanarak örnek bir blog oluşturdum http://gunluk.esy.es

Truva Linux için 2014 yılı mayıs ayında Planet Hazırladım. 2 yılı aşkın bir zamandır problemsizce çalışıyor. http://planet-truvalinux.rhcloud.com/

Netice itibariyle Linux.org.tr Gezegeninin http://www.planetplanet.org yapısının terk edilmesini yadırgadığımı belirtmek isterim. Acaba neden planetplanet yapısı değiştirildi?

subversion kodları hala erişilebilir durumda.

https://svn.linux.org.tr/gezegen/

LKD-tasarim_02
caylakpenguen
caylakpenguen

Truva Linux takımıyla 2006'da tanışan "Çaylak Penguen" -BASH- betiklerine bayılır. Truva'nıñ çekirdek derleme işleri ile çalışan cd tasarımıyla uğraşmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder